950x350px_rasputin_vilnius.jpg

Pasaulinio baleto fenomenas Sergej Polunin pirmą kartą Lietuvoje su pastatymu „Rasputinas“


Dramatiškas baletas «RASPUTINAS»
2022 m. Spalio 1 d. - koncertų salė Compensa

Jauniausias premjeras Britanijos karališkojo baleto istorijoje ir labiausiai aptariamas tarp šiuolaikinių šio žanro šokėjų Sergej Polunin į Vilnių atvyks pirmą kartą. Į Lietuvą šokėjas atveš dramatišką baletą „Rasputinas“, kuris bus rodomas spalio 1 dieną „Compensa“ koncertų salėje.
 

Sergej Polunin yra kilęs iš Ukrainos Chersono miesto, jis patraukė viso šokių pasaulio dėmesį. Tarpusavyje besivaržančios pasaulio žiniasklaidos priemonės jį vadina iškiliausiu šiuolaikinio baleto šokėju, lygina su Baryšnikovu ir Nurijevu. „Jo gracija, greitis ir jėga, o svarbiausia – gebėjimas įsijausti į vaidmenį, Polunin turi absoliutų baleto arsenalą “, - rašo laikraštis „The Telegraph“.

Būdamas 13 metų Polunin gavo stipendiją studijuoti karališkojoje Didžiosios Britanijos baleto mokykloje, kur jo išskirtiniai gabumai buvo pastebėti. „Toks talentas, kaip Sergej, pasirodo tik kartą per kelis dešimtmečius“, – sakė jo mokytojai. Dėl unikalių fizinių duomenų, darbingumo ir charizmos derinio, Polunin, būdamas 19 metų, tapo jauniausiu premjeru per visą britų karališkojo baleto istoriją.

Tačiau ne veltui Polunin vadinamas „baleto pasaulio James‘u Dean‘u“. Būdamas 22 metų jis atsisakė prestižinių premjero pareigų ir išvyko iš Anglijos, kad iš naujo atrastų meilę šokiui. Suintriguotas šios nepaprastos istorijos, amerikiečių kino kūrėjas ir „Oskaro“ nominantas Stephen‘as Kantor‘as pasinaudojo BBC parama ir nufilmavo apie Poluniną dokumentinį filmą, išleistą pavadinimu „Šokėjas“.

 

Lūžis tolimesnėje Sergejaus karjeroje – jo bendras darbas su režisieriumi David‘u LaChapelle: vaizdo įrašas, kuriame Polunin šoka pagal dainą „Take Me To Church“. Vaizdo įrašas sulaukė daugiau nei 28 mln. peržiūrų ir pelnė daugybę prestižinių apdovanojimų. Tai parodė plačiajai visuomenei, kad baletas ne visada yra krakmolingi perukai. Ši meno forma gali būti šiuolaikiška ir seksuali.

Dabar Poluninas ir toliau kuria baletą pagal savo taisykles. Interviu jis dažnai atkreipia dėmesį į baleto pasaulio problemas, tokias kaip konservatyvumas, maži atlyginimai, griežti meniniai apribojimai. Siekdamas teigiamų pokyčių, jis įkūrė savo mokyklą, fondą ir ėmėsi prodiusavimo savo centre, kuriame ugdo jaunuosius talentus ir ruošia savo pasirodymus su kviestiniais artistais.

Dramatinis baletas „Rasputinas“ – vienas iš jų. Dirbti projekte Polunin pakvietė specialistus iš viso pasaulio. Nuo pagrindinių šokėjų vaidmenų iki kostiumų dizaino ir apšvietimo – ties kiekvienu pastatymo aspektu dirba meistrai iš Japonijos, Amerikos, Danijos, Vokietijos ir daugelio kitų šalių.

Japonų choreografė Juka Ojšy sukūrė „Rasputiną“ specialiai Sergejaus Polunino pasirodymų garsiajame Londono „Palladium“ teatre sezonui . Jos „Rasputinas“ yra ir autsaideris, ir monstras, bet tuo pačiu ir gydytojas, ir žmogus, apdovanotas supergaliomis. Tai istorija apie žmogų, pasižymintį neįtikėtina charizma, jėga ir galia, – sako ji, – kai kas Rasputiną laikė šventuoju ir mistiku, daugelis – velniu. Bet aš žmonių niekuomet neskirstau tik į gerus ir blogus: kai žiūrėjau nespalvotas archyvines nuotraukas, bandžiau įsivaizduoti, kokie iš tikrųjų buvo šie herojai, gyvenime.

Logo_artpartner_150611_LT-1-2.png