top of page
International Festival Ballet

INTERNATIONAL FESTIVAL BALLET - didžiausias visų laikų ''GULBIŲ EŽERAS''
2023 m. Lapkričio 5-8 d. Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose

Šie pasirodymai unikalūs tuo, kad trupė Lietuvos žiūrovams pristatys didingiausią pasaulyje "Gulbių ežerą".


48 šokėjos-gulbės scenoje - tai savotiškas rekordas. Standartiškai "Gulbių ežere" numatyta 16-28 baltųjų gulbių.


Spektaklis lydimas simfoninio orkestro.


"International Festival Ballet"

Baleto turpos meno vadovas Aleksejus Bogutskis
 

Sukrėsti ir paveikti nežmoniškos Rusijos agresijos kare prieš Ukrainą, baleto trupė "St. Petersburg Festival Ballet" keičia pavadinimą į "International Festival". Pati baleto trupė dabar įsikūrusi Vokietijoje.


Šiuo pokyčiu menininkai aiškiai išreiškia savo poziciją. International Festival Ballet yra tarptautinis baletas, reprezentuojantis supratimą ir galimybę  egzistuoti drauge menams, muzikai ir šokiams, plačiau nei apima valstybių sienos. Nuo pat  karo pradžios menininkai savo poziciją prieš Rusijos agresiją išreiškė daugybe protesto akcijų prieš kiekvieną savo pasirodymą (EuroNews reportažas čia). Todėl jiems dabar kyla grėsmė iš Rusijos valdžios pusės. Kolektyvas, kuriame taip pat yra nemažai Ukrainos šokėjų, natūraliai save mato kaip visų žmonių taikos ir santarvės baletą.
 

Meno prasme baletas reprezentuoja klasikinio baleto mokyklą gryniausia jos forma. Griežta elegancija derinama su modernu ir XXI amžiaus įtaka, tai yra aukštos klasės šokio spektaklis, savo ruožtu papildomas nuostabiais kostiumais ir ištaigingomis dekoracijomis.
 

Nemirtinga Piotro Čaikovskio baleto klasika žinoma visame pasaulyje ir nepaliauja žavėti įvairaus amžiaus žiūrovų. Visi žino romantišką „Gulbių ežero“ istoriją, kurios pagrindinės baltosios ir juodosios gulbių figūros tapo aukščiausio lygio klasikinio baleto  elegancijos sinonimu.

Šis aukšto lygio baletas išsiskiria ne tik absoliučiai tikslia šokio technika, bet ir darniu ir nuosekliu bendru įvaizdžiu ir elegantišku lengvumu. International Festival Ballet žavi tobulu šokio spektakliu, kuris žiūrovams užgniaužia kvapą.

Bilietus galite įsigyti čia:

Atsiliepimai:
 

***
«Viso nepriekaištingo baleto narių šokio vakaro metu, „tobulumas“ buvo žodis, kuris dažniausiai ateidavo į galvą…»
Daily News, Kanada

 

***
«Viskas atlikta meistriškai! Šokiai suteikia nuostabų malonumo jausmą. Jie garantuoja profesiolanalią kompetenciją ir gilų išraiškingumą šiuolaikiniame balete».
Corriere Della Sera, Italija

 

***
«Tikrai puikios baleto žvaigždės patraukliame šedevre!».
Le Parisien, Prancūzija

 

***
«Tiksliai sudėliotų siužetinių linijų metu žiūrovas suvokia, kad tai ne sapnas, o profesiniai įgūdžiais…»
Boston Globe, JAV

 

***
Aukštas šokio lygis suteikė didžiulį malonumą, ypač profesinis meistriškumas ir klasikinis grynumas, kurie labai retai sutinkami amerikietiškame balete.
New York Times, JAV

 

***
Šią trupę sudaro jauni, talentingi šokėjai, kurie yra rusų baleto ateitis. Jie stiprūs ir sportiški, jie taip pat puikiai atlieka klasiką ir šiuolaikinį baletą. Ši trupė atskleidžia savo meno gilumą, kartais net viršydama Didžiojo teatro trupės šokėjų gabumus.
Houston Chronicle, JAV

Logo_artpartner_150611_LT-1-2.png
bottom of page